Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!

Уика форум

ИндексИндекс  PortalPortal  CalendarCalendar  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

to the rescue

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
yuki
новак
новак

Брой мнения : 17
Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: to the rescue   3/12/2010, 03:59

Surprised Razz Razz здравейте пак,,,(вече няма отърване от мен)...
пиша на всички съфорумци да ви питам дали случайно някой се интересува от един малък космат пухчо ,който си търси дом.Едно малко женско кученце си търси стопани за постоянно ...намерено е на улицата ,но за съжаление самичко,и човекът който го е намерил няма възможност да го гледа за дълго...ако има заинтересовани да драснат тук.Все пак замислете се,идват празници,направете нещо добро за \земята на която живеем...

btw някой от знае ли какво е зелена магия?И ако да как си представяте да протече един такъв ритуал...?
Върнете се в началото Go down
Morkadis
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Брой мнения : 22
Местожителство : Avalon,UK

ПисанеЗаглавие: Re: to the rescue   3/12/2010, 05:23

Здравей Smile
Много се радвам,че има хора като теб,които ги е грижа за бездомните животинки.Аз за съжаление съм твърде далеч за да помогна...
Между другото,моя асцедент е везни и съм веге,но избягвам контактите с повечето вегетарианци,защото са потресаващо ограничени и вманиачени в идеята,че са по-специални от другите,само щото вече не консумирали месо...

Зелената магия обикновено е за пари и вякакви финансови операции.Но може да бъде и за разтеж,покълване (в буквален и преносен смисъл). Smile
yuki
новак
новак

ПисанеЗаглавие: Re: to the rescue   3/12/2010, 16:55

хмм,зелената магия не е ли нещо като еко магия,аз поне така си мислех...
Ще ми се скоро да направя един такъв ритуал,за помощ на Земята,мисля че има нужда от подкрепа особено през последните години.
Dumnorix
MASTER
MASTER

Брой мнения : 280
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ПисанеЗаглавие: Re: to the rescue   3/12/2010, 17:41

А чел съм някъде книжчица озаглавена "Зелена магия" в която ставаше дума точно за такива неща , каквито казваш да.
в някаква друга го бях срещал като "Логри" и си направих асоциация с "Логрия" от крал Артуровия цикъл и за това го наричам така.

С приятели сме правили няколко такива ритуала . Около Варна , над Храбрино и във Видин.

В основата на ритуала сме използвали модификация на легендата за котлето на Керидуен - в съд се слагат символи на държавата /мястото / планетата и различни символи за изцеление да речем , на енергии , на богове - всеки в каквото вярва, прави се ритуал като после съдържанието се излива над някакво осветено място - например огнище (древен символ на света) или жертвеник или в корените на набелязано на целта дърво (световната ос , Игдрасил итн) . Може да секомбинира и като се направи възлияние с вино , оставяне на дарове към местно божество Deus Loci , Мати Земля или ако щеш - Иван Рилски.
yuki
новак
новак

ПисанеЗаглавие: Re: to the rescue   3/12/2010, 19:11

хм,това е интересно,но винаги когато тръгвам да правя ритуал(сама ,защото не познавам хора ,коиото действително се занимават с практическата част в уика паганизма) ме обзема едно съмнение "ами ако сега мислите ми се насочат в неподходяща посока и без да искам объркам още повече нещата...?" и така ритуалите ми не достигат дори половината си потенциал,,просто ме обзема страх да не съм с неправилна настройка и да се получи обратния ефект...някой говори ли му нещо това?...
Dumnorix
MASTER
MASTER

ПисанеЗаглавие: Re: to the rescue   3/12/2010, 22:21

А не трябва Smile Това което казваме правим итн няма кой знае какво значение. Важно е какво искаме. А когато искаш нещо - мислите ти се въртят около него, нали? Просто не се притеснявай , отпусни се . Вещерството е като всяко едно изкуство - рисуването , свиренето , писането.: като сбъркаме някоя линия - влагаме я в щрих или променяме малко картината, ако сбъркаме нота - правим соло , ако сбъркаме дума - казваме че сме символисти и пишем модернистична поезия. .. Razz
Важното е това на края да ни хареса.
yuki
новак
новак

ПисанеЗаглавие: Re: to the rescue   4/12/2010, 01:45

уау cyclops сравнението ти ми хареса...ще го запомня,мерси elephant
Eona Lightholder
асоциален
асоциален

Брой мнения : 2

ПисанеЗаглавие: Re: to the rescue   24/3/2011, 23:07

Моля имам нужда от съвет от някой наистина "вещ в занаята" . Ако някой има време и възможност , моля да ми пише на лични.
Dumnorix
MASTER
MASTER

ПисанеЗаглавие: Re: to the rescue   25/3/2011, 03:05

А защо не тук? Няколко глави мислят по-добре от една.
Пък до това "вещ в занаята" ... ;/
Всеки има усет за различни неща.
Eona Lightholder
асоциален
асоциален

Брой мнения : 2

ПисанеЗаглавие: Re: to the rescue   25/3/2011, 03:11

Съжалявам ,поради естеството на проблема, аз за това търся някой наистина по-вещ не с отделни способности т.е знам че ТЯ ще ме намери Wink
Gemini
новак
новак

Брой мнения : 12

ПисанеЗаглавие: Re: to the rescue   26/3/2011, 01:59

Тя?
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: to the rescue   

to the rescue