Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!

Уика форум

ИндексИндекс  PortalPortal  CalendarCalendar  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Търся

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
ARIEL 13
асоциален
асоциален

Брой мнения : 1

ПисанеЗаглавие: Re: Търся   29/7/2010, 22:49

Здравейте! Искам да знам някой от вас дали е чел книгите на Силвър Рейвън Улф? Какво мислите за тях? Smile Smile Smile

Искам да знам също къде в България може да се намери съставката драконова кръв! Ако някой знае моля да ми отговори! flower
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER

Брой мнения : 280
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ПисанеЗаглавие: Re: Търся   30/7/2010, 02:59

По принцип има два начина: или Драконовия жрец , респективно някое НПС да ти приготви ..или да кръцнеш гърлото на някой Дракон: я Червения , я Малкия , я Преродения и да му я източиш. Второто не ти го препоръчвам , щото са ми приятели и после ще те преследвам и ще убия не само теб но ще избия и измъчвам и семейството ти и всички които обичаш...

Разбира се това горното е шега. Човек като се занимава с ларп и фентъзи и понякога го избива на глупости..

А какво е драконова кръв? Поне в момента не мога да зацепя? И за какво се използва?
Cath
PRO
PRO

Брой мнения : 89

ПисанеЗаглавие: Re: Търся   30/7/2010, 15:05

Книгите на С.Р.Улф са подходящи единствено и само за абсолютните начинаещи, в случаите, в които въпросните начинаещи са склонни да се задоволят с комерсиални книги, писани, за да се печелят пари от тях, в които няма и помен от усещане за святост. Не одобрявам. Винаги препоръчвам "Принципи на Уика" на Вивиан Кроули. Най-добрата книга за уика на пазара.

Драконова кръв е червена смола, която се добива от различни дръвета от доста далечни на България страни. Използва се главно за благовоние, още от древността. Ако на някой му се занимава да търси, може да погледне този списък на дървета, от които се извлича смолата:

* Calamus rotang L.
* Croton draconoides Müll. Arg.
* Croton draco Schltdl. & Cham.
* Croton lechleri Müll. Arg.
* Croton urucurana Baill.
* Croton xalapensis Kunth
* Daemonorops draco Blume
* Daemonorops didymophylla Becc.
* Daemonorops micranthus Becc.
* Daemonorops motleyi Becc.
* Daemonorops rubra (Reinw. ex Blume) Mart.
* Daemonorops propinquus Becc.
* Dracaena cinnabari Balf.f.
* Dracaena cochinchinensis Hort. ex Baker
* Dracaena draco (L.) L.
* Pterocarpus officinalis Jacq.

Ако намери резултат - веднага да съобщи! Аз лично имам някакви надежди за Драцената, трябва да се пробва.

Иначе можете да си поръчате онлайн. Ама излиза скъпо - трябва да си намерим някой, който живее извън България да ни снабдява. Smile Остава варианта да заместите Драконовата кръв с някаква друга смола - тамян или борова смола са най-леснодостъпни, но не знам дали биха били добри заместители. Аз бих заложила на тамян - продава се във всяка църква, максимум левче пакетчето. Гори се като всяка смола - върху въглени.
http://occultroom.blogspot.com/
Sfetulia
новак
новак

Брой мнения : 11
Местожителство : Jyväskylä

ПисанеЗаглавие: Re: Търся   19/4/2011, 22:03

Здравейте.На скоро си поръчах драконова кръв,но от саита в който предлагаха не е смола,а сок от кората на дърво.Ако някой се интересува мога да дам допълнителна информация.
Май се включвам досна късно,но на скоро открих този форум и едва днес набрах смелост да се регистрирам.
Всичко добро ви желая.
Cath
PRO
PRO

Брой мнения : 89

ПисанеЗаглавие: Re: Търся   19/4/2011, 22:51

Как така :

Sfetilia написа:
не е смола,а сок от кората на дърво

???
http://occultroom.blogspot.com/
Sfetulia
новак
новак

Брой мнения : 11
Местожителство : Jyväskylä

ПисанеЗаглавие: Re: Търся   19/4/2011, 23:04

Не знам.Това,което беше в сайта и си поръчах е течно.На шишенцето пише ''Sangre de Grado''.Мисля,че това е испанското название на драконова кръв.Ако искате мога да дам линк.
sag.a
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Търся   8/6/2011, 15:57

Аз предлагам богат асортимент от билки, олтари, кристали амулети и др.
Мога да намеря каквото ви трябва и да ви го изпратя.
Може да ми пишете на sag.a@abv.bg
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Търся   

Търся
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1