Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!

Уика форум

ИндексИндекс  PortalPortal  CalendarCalendar  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Откриха скелет на вампир с вълчи зъби

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
wolf
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Брой мнения : 40
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Откриха скелет на вампир с вълчи зъби   7/5/2010, 17:34

Итало-американски екип от учени намери обяснение на миналогодишно сензационно археологическо откритие, направено в историческия център на Венеция.

През март 2009 г. по време на разкопки на гробове на жертвите на чумата, бе намерена скелет на жена, много наподобяващ на вампир.

В устата й бе забита тухла. Според историците най-вероятно жената е имала вампирски наклонности.

Повод за това предположение са зъбите, запазени в отлично състояние, които въобще не приличат на човешки, а се доближават по-скоро до вълчите.

"Досега подобни останки не бяхме намирали, казва Матео Борин, археолог от Университета във Флоренция. - Но сме попадали на документи, които са описвали вампири и как те са били погребвани в земята с камък, тухли или други тежки предмети в устата си".

Което дава основание да се счита, че жената е била вампир. Не всички учени, участвали в находката обаче са на това мнение. Опонентите на тази теория смятат, че останките са на жена със сериозни генетични нарушения. Но какво точно нещастие я е сполетяло - отговор няма.

Скелетът на жената е бил най-добре запазен в сравнение с останалите в гробовете.
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER

Брой мнения : 126

ПисанеЗаглавие: Re: Откриха скелет на вампир с вълчи зъби   29/7/2010, 20:49

Смятам, че наистина е имала просто генетични изменения, но хората по нейно време силно са вярвали в това, че тя е вампир или друго опасно същество, и затова и са я погребали с... хъм... камък в уста (побиват ме тръпки, ама че уважение). =)
Все пак, за вампири бях чела някъде, че действително е имало хора по онова време, които са приемали кръв. Но обяснението било следното: тези хора са имали някаква болест, която избелявала кожата им (недостиг на кръв? е, не помня точно какво беше) и лекарите какво да правят... решили, че щом има недостиг, трябва да пият животинска кръв.
За зъбите - също някаква болест беше обяснение. Ииии... та такам. xD
Не го твърдя, казвам какво съм дочула ^^
Благодаря за интересната новина, която си ни споделил ^^

Поздрави - D.Elf
the_newborn_one ( :
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Брой мнения : 23

ПисанеЗаглавие: Re: Откриха скелет на вампир с вълчи зъби   29/7/2010, 20:52

Аз съм съгласна донякъде с dragonfly_elf Smile Very Happy Smile Smile