Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!

Уика форум

ИндексИндекс  PortalPortal  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Хаос Магия

Go down 
АвторСъобщение
wolf
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Брой мнения : 40
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Хаос Магия   15/4/2010, 05:48

Тема за Хаотици ако има такива в форумчето Smile ако не винаги е добре да си запознат и с други системи Smile enjoy
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO

Брой мнения : 96
Местожителство : Бургас

ПисанеЗаглавие: Re: Хаос Магия   15/4/2010, 15:30

Първо,добре дошъл!

Разкажи за хаос магията.Аз лично нищо не знам и не съм чела по въпроса,но ще ми е интересно.
А и е добре да разширяваме форума Wink
wolf
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Брой мнения : 40
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Хаос Магия   16/4/2010, 02:53

Добър Вечер! Smile Ами Хаос магията означава възможности, като не изключва никоя за сметка на друга. Практически хаос магията е начин за правене на “собствена магия”.
Демек хаос магията е различна за всеки, защото “тя” отразява него самият. С други думи какво означава това? – това значи, че всичко, което ти сметнеш за истина – Е истина.
Мога примерно да правя уикански ритуал и след 30 минути да правя вуду ритуал или ритуал по кабала Smile
хаос магьосника прави магия и "черпи" идей от всякъде дори не възможни на глед традиции и принципи
Значи в крайна сметка, хаос магическата практика може да включва всички познати и непознати традиции (непознати например измислени от теб) и въпреки това, когато някой ме попита – освен с хаос, с какво друго се занимаваш – отговорът е “нищо”, което всъщност съдържа в себе си абсолютно всичко…
Заради това, хаос магията е доста “сложна” на пръв поглед – защото не ти дава готов път, по който да вървиш, а те кара да изразиш себе си, чрез магията.
Пактът на Илюминатите на Танатерос разви нещо като програма, но въпреки това ти дава само маркери, които да те насочват горе долу къде се намираш и какво може да ти помогне да продължиш ако се залуташ в “не знам какво следва” – а именно програмата Либер МММ
Написах “нещо като програма” защото МММ е строго индивидуален за всеки, защото ти дава само насоки, без да ти казва какво и как да правиш – от теб зависи.
Следващия етап след МММ е програмата ККК, която е по-конкретна, много по сложна и отново е маркер за различни “цели” без да ти дава готов шаблон/път по който да се развиваш.
“Нищо вярно, всичко позволено” е слогана на хаос магията.
Тук искам да добавя моята гледна точка за едно примерно тълкуване на слогана… нищо вярно може да се разглежда като “няма истина извън моята собствена” или с други думи – истина е това, което аз определя за такова, всичко позволено не означава “шъ си правя к’вот си искам”, а по-скоро го разглеждай като “аз определям правилата, които са валидни за мен и аз нося отговорност за последствията от действията ми”.

Авторско право | .818:Design.
- Copyright InChaos.org!©️ -
velvet_s
PRO
PRO

Брой мнения : 96
Местожителство : Бургас

ПисанеЗаглавие: Re: Хаос Магия   16/4/2010, 15:18

Какви са тези програми МММ и ККК,срещала съм ги в друг форум,но и там не намерих какво точно е.ПОне горе доло ги опиши
Dumnorix
MASTER
MASTER

Брой мнения : 280
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ПисанеЗаглавие: Re: Хаос Магия   16/4/2010, 17:32

Нещо като "практикуми" при хаосистите. Целта на първата е да се разчупи възприятието до степен да човек да приеме съществуването на света като енергия и информация , а втората- да се усвоят базови умения в боравенето с енергията и информацията. Работил съм по програми на Хаосистите- практични и ефективни са , но не ми харесват идеологическите им зарибявки.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Хаос Магия   

Хаос Магия
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1