Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!

Уика форум

ИндексИндекс  PortalPortal  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Осъзнат сън

Go down 
АвторСъобщение
dragonfly_elf
MASTER
MASTER

Брой мнения : 126

ПисанеЗаглавие: Осъзнат сън   15/4/2010, 02:10

Ето я и темата... Аз лично съм пробвала само с това:
Преди да заспя си повтарям "ще запомня всеки сън и ще се събудя след него" и заспивам повтаряйки си го. Но така и не успях да се събуждам, нито пък да ги записвам... а това беше те първа началото! Нещо явно не правех правилно и се провалих още на първия урок....
Някой може ли да сподели информация и да ми помогне (и не само на мен, и на другите, които се интересуват)?

Благодаря предварително - D.Elf cat
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Брой мнения : 43

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   15/4/2010, 04:25

аз лично никога не съм си казвала "ще запомня какво сънувам" просто в самия си сън аз знам че сънувам и в момента в който си кажа трябва да се събудя (ако нещо не ми харесва съня разбира се) Laughing и си отварям очите и винаги си помня сънищата като преживяни ситуации от малка съм така и честно да ви кажа не го пожелавам на никого има си и минусите What a Face
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
dragonfly_elf
MASTER
MASTER

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   15/4/2010, 04:36

Аз обикновено помня последния сън. Горе долу като теб и наистина си има минуси... Но се твърди, че сънуваме по няколко сънища на вечер иии... разни други глупости... Разликата при мен е, че не осъзнавам кога сънувам, а това всъщност е .... това е въпросът! xD
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   15/4/2010, 04:43

хаха мила радваи са че не си навътре под минуси имам предвид че съм изпадала в шок от сънища които хората наричат обикновени кошмари майка ми жената са е побърквала с мене и по психиатри ма е водила и те естествено ко да кажат хората Laughing "стрес в ежедневието" къв стрес 11 дена бях неадекватна и в продължение на 5 месеца бях убедена че наистина ми са е случило което между другото не точно това което сънувах но изключително близо беше ситуацията в която изпаднах преди 1 седмица ужс добре че ся мисля по малко по различен начин и не са плаша..че така де внимавайте какво си пожелавате да не съжалявате после I love you
dragonfly_elf
MASTER
MASTER

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   15/4/2010, 04:47

Е по време на сън, ако сънуваш осъзнато, би трябвало да можеш да се събудиш или най-малкото да знаеш, че това е сън. Аз това разбирам под "осъзнат сън"... ама май нещо греша...?

Иначе това, което разказа наистина е голям минус. Но с такъв голям минус би трябвало ръка за ръка да ходи и голям плюс =]
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   15/4/2010, 04:51

да правилно разбираш ама нали знаеш любопитството на човека е безкрайно мен винаги ми е интересно каква ще е следващата простотия на подсъзнанието ми но какво да ти кажа никога до този случай не съм го приемала на сериозно и не съм са замисляла а + от тая раота не виждам освен че можеш да имаш това което в действителност нямаш когато са ти до толкова реалистични сънищата ама не трябва да са откъсваме от реалността и затова пренебрегвам цялата раота
dragonfly_elf
MASTER
MASTER

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   15/4/2010, 04:54

Ясно, благодаря ти =] Просто бях чела някъде, че е добре да се умее... но не ми е толкова зор. Беше ми приятно да споделиш информация! Иначе... за медитацията ми се иска да го подхвана по-сериозно... но тук ще се оправя - има откъде да чета ^^
velvet_s
PRO
PRO

Брой мнения : 96
Местожителство : Бургас

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   15/4/2010, 05:29

Според мен осъзнатото сънуване е когато можеш да контролираш събитието,т.е. как да развиеш самия сън.В такъв случай ако е кошмар или да се събудиш или да разгадаеш какво ти вещае този сън,защото подсъзнанието показва нещата както му е най лесно,а ти трябва да направиш асоциация с това кото ти предстои.предполагам не съм много ясна,но утре ще ви препиша малко информация.
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   15/4/2010, 13:44

не разбрахме те съгласна съм с теб ама вярвай ми почти никога не ти са иска да се събудиш винаги е интересно "какво ще се случи нататък" I love you
kaiku
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Брой мнения : 20

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   16/4/2010, 00:46

Ами... То при всеки е различно, все повече се убеждавам в това Smile. След като започнах да се интересувам по темата имах един сън в който се осъзнах - и не, изобщо не ми беше любопитно какво ще стане нататък Smile. Чела съм, че когато се осъзнаеш в съня си (не говоря за природни таланти като Мечи, които запазват способността си за това сънуване и след като пораснат Smile) можеш да правиш почти всичко което искаш - да летиш, да посетиш чужда държава, включително и да постигнеш АП. За жалост, все още не съм имала възможността да проверя това твърдение.
dragonfly_elf
MASTER
MASTER

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   16/4/2010, 03:07

Някакви упражнения? За да навлезна в това... като за начало например... хм?
Dumnorix
MASTER
MASTER

Брой мнения : 280
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   16/4/2010, 14:19

първа стъпка- да заспиваш с ясната мисъл че заспиваш.
втора- да си винаги.."нащрек" в съня си за всяко едно необичайно нещо което засънуваш.
и..да си абсолютно уверена в себе си , че ти контролираш съня , а не той -теб.
velvet_s
PRO
PRO

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   16/4/2010, 14:59

Простичко обяснено не е толкова лесно.Аз осъзнавам че заспивам и след това осъзнавам че съм се събудила Laughing .Между тия двете работи-пълен мрак,нищо не помня.Иначе като заспивам си мисля как като заспя ще си хвана ръцете Laughing
Dumnorix
MASTER
MASTER

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   16/4/2010, 15:02

Олеее! Винаги ли е така? Значи много работиш/учиш! При мен е пълен мрак само когато съм зверски уморен. Но събота , неделя и през отпуските ..всичко е ок.
velvet_s
PRO
PRO

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   16/4/2010, 15:05

Не работя,но съм в майчинство и от както съм родила съм се наспала точно 2 пъти Laughing .Започнах и да уча малко и леко ми се взима акъла и не остава за сънуване Laughing .А ще ми обясниш ли каква всъщност е разликата между осъзнат сън и АП ?
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   16/4/2010, 16:50

да и на мен ми е интересна разликата доколкото знам едното е да излезеш от тялото си (което звучи доста странно) а другото е да си контролираш съня
Dumnorix
MASTER
MASTER

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   16/4/2010, 17:29

Разликата е във възприятието. "осъзнат сън" е гранично състояние между две честоти на мозъка- "делта" и "гама". А АП е чиста "делта" честота. Разликата е в степента на контрол- при осъзнатия сън е по малка. Често от едното се навлиза в другото.
"Излизане от тялото" е фиктивен термин обозначаващ специфично усещане, всъщност никъде не излизаме , просто мозъкът ни започва да работи на други "обороти".
dragonfly_elf
MASTER
MASTER

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   17/4/2010, 01:32

Благодаря за отговора, Dumnorix, но когато спя изобщо не мисля сякаш. Не контролирам съня, а той контролира всичко. Не осъзнавам, че спя, дори не решавам сама какво да правя, дори мисленето си не контролирам... нещо таквова... какво да правя?
velvet_s
PRO
PRO

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   18/4/2010, 00:12

Тая сутрин в съня си си помислих,че искам да си хвана ръцете,но явно вече е бил лек сън,защото след тая мисъл направо си се събудих и в просъница се опитах да изляза...и пак заспах Laughing ,само че нищо не събувах.
Aeon
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   21/12/2010, 02:32

Нормално е в сънищата си да не "контролираш" себе си.. Ти си сякаш в друга реалност, в друга версия на себе си. Или по-точно напомняща същност за самия теб.
Осъзнатите сънища са си точно такива - ОСЪЗНАТИ. Да знаеш, че сънуваш, че котрола над ситуациите е в твоите ръце. А сега за това доколко можеш да го контролираш е абсолютно друг въпрос.
Като начало с един два опита с това - "Ще си спомням съня.." и бля-бля глупости е близко до ума, че няма как да постигнеш резултат. За сънуване на осъзнат сън може и по случайност да се случи, но за контрола над съня, страха (някои имат) и за всичко останало зависи самото ти ниво на осъзнатост в реалния свят. Преди да се заемеш с нещо е хубаво да се почете, да се поразпита.
Не очаквайте от първия опит и да отидете в друга държава.. Първите осъзнати сънища ще е добре ако изтраят повече от няколко секунди, а да не говорим за контрол над него.
А на момичето неправещо разлика между реалността и съня, ще кажа, че най-добре май изобщо в близко време да се занимава с това. Идея нямам как го е постигнала.. на косъм съм от възхищение дори, просто е изумително как неготовите постигат всичко..

Аз ви препоръчвам да си водите дневник за сънищата.. ако ще й две изречения да напишете за съня пак е нещо.. с малко практика стават чудеса Wink Междувременно четете литература по темата, а и не само по тази.. добре ще е да се запознаете с честотните цикли.. с автохипнозата и подобни тематики. Може да са ви от полза.
Gemini
новак
новак

Брой мнения : 12

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   3/2/2011, 01:22

Хъхъ Инсепшън не гледахте ли? Laughing Ако ще и филмчето да е ужасяваща холивудщина, едно нещо ми хареса - вкарването на премет в съня, нещо като своеобразна котва, която сънуващият използва за да разбере че сънува. Но това изобщо не е тяхна идея. Някъде бях чела за създаването на символ, върху който да медитираш преди да заспиш, който съответно ще се появи в съня ти като жокер - но трябва да е нещо уникално така, че да си сигурен, че не е случайна драскулка от реклама или познат окултен символ, който съзнанието ти пресъздава. Аз използвам предмети - джобен часовник, кристалче или статуетка, но това както и всяко друго нещо е твърде индивидуално и човек сам си създава техниките, които действат за него. Smile
Най - лесно ми е да създам осъзнат сън като в полусънно състояне се върна в края на някой предишен много ясен сън. Докато се унасям си мисля за последното нещо, което си спомням, а през цялото време, все пак съм още будна, си повтарям че това ще е само сън. Ако пък по време на сън се усетя, че в действително спя ми е много лесно да контролирам случващото се. А жокери има - липсата на последователност на събития, пренасянето на друго място, нарушаване на законите на физиката с неща като летене. Razz Докато човек спи мозъкът му работи на пълни обороти... но една едничка част т.нар логически център изключва. Това обяснява и защо сънищата ни обикновено са странни и често лишени от всякаква логика. Very Happy Другото което е - един сън продължава не цяла нощ, а от няколко секунди до няколко минути. Да, сънуваме по няколко сънища на вечер. Това е така наречената REM фаза (Rapid Eye Movement). Когато съм си поставяла за цел да сънувам осъзнато (винаги с причина, никога ей така да видя какво ще стане), да речем искам да си спомня нещо или да получа вдъхновение, или си навивам алармата за след няколко часа или взимам в ръка тежък предмет - камъче или нещо подобно и провесвам ръка от ръба на леглото. Докато сънувам камъчето ми е в ръката ми и го усещам, в момента в който реша, че е трябва да се събудя просто го пускам. То пада на пода и звукът ме събужда. Отново тук нещата опират до упражнения. Wink
Само едно нещо държа да се спомене - подобни експерименти със сънищата могат и да са опасни за неопитен човек. Ако се прави такова нещо, поне в началото е за предпочитане да има друг човек в стаята. Не се опитвам да уплаша някого, но на няколко пъти ми се е случвало да спирам да дишам по време на така наречения осъзнат сън при все, че контролирах обстановката... предполагам съм се отнесла прекалено надълбоко и тялото ми е решило да изключи. По темата има достатъчно литература, включително и в интернет. За англоговорящите терминът е “lucid dreaming“ и е изписан тон неща за това какво представлява и как се постига. В youtube има качени документални филми за сънищата. Върти ми се в главата, че Кастанеда имаше книга по темата, но не съм я чела и не знам доколко може да бъде полезна. При всички случаи подобно бърникане в собственото си подсъзнание е за предпочитане да е подплатено със солидни теоретични познания за да няма фалове. Wink И изобщо есперименти от типа „да направим нещо за да видим дали ще стане“ не са препоръчителни особено за начинаещи.
????????
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   7/2/2011, 23:00

Карлос Кастанеда - Изкуството на сънуването. Там е най-съсредоточено, иначе има информация в повечето му книги.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Осъзнат сън   

Осъзнат сън
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1