Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!

Уика форум

ИндексИндекс  PortalPortal  CalendarCalendar  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Буквата '' Т " на ръката - значение

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
betkata
асоциален
асоциален

Брой мнения : 3

ПисанеЗаглавие: Буквата '' Т " на ръката - значение   14/10/2011, 03:16

Здрaвейте!! Имам един въпрoс какво значи " Т " на ръката на някого ?? Дядо ми има такова "Т " и когато го питам какво означава, ми казва "Имаш ли навърщени 15 години?" А аз нямам....Казва, че ще ми каже какво означиава, като ги навърша, а също и че ще направи и на мен...Аз съм много любопитна и се чудех дали няма нещо магично в това....??
Моля ако знаете нещо ми кажете Smile
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER

Брой мнения : 280
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ПисанеЗаглавие: Re: Буквата '' Т " на ръката - значение   14/10/2011, 21:09

Това татуировка ли е или родилен белег?

Общоприетата символика е това:

Тау

Тау е транслитерация на гр. буква Τ τ (ταυ), която е подобна на Финикийското писмо буква Τάου.

Кръст Тау се използва в много култури. Кръст Тау е алюзия на Кръст на Разпятието. Древните египтяни са използвали символът „Т“ за означаване на плодородието и живота.

Тау е последната буква от азбуката иврит, с Тау Кръст е означаван края на света, но и служи като знак на Каин, знак за спасението на Израел, който стои на прага на израелтяни за да защити домовете им.
betkata
асоциален
асоциален

ПисанеЗаглавие: Re: Буквата '' Т " на ръката - значение   15/10/2011, 01:33

Татуировка е и днес видях още един човек с такова Т на ръката....дядо ми остава доста заинтересован от това ии иска да се запознае с този човек...утре ще го поразпитам..за farao египетския кръст и всичко останало !!
Благодаря за информацията!! Very Happy
Dumnorix
MASTER
MASTER

ПисанеЗаглавие: Re: Буквата '' Т " на ръката - значение   15/10/2011, 02:34

Може да са членове на древна арамейска секта готвеща се да предизивика ..или пък да ни спаси от Края на света Razz
betkata
асоциален
асоциален

ПисанеЗаглавие: Re: Буквата '' Т " на ръката - значение   15/10/2011, 14:04

Можееее Very Happy Very Happy Very Happy иии аз ще се присъединя bounce Very Happy Very Happy
Cath
PRO
PRO

Брой мнения : 89

ПисанеЗаглавие: Re: Буквата '' Т " на ръката - значение   15/10/2011, 15:16

Хора, върнете се малко към реалността! Подобни букви, символи и прочие, използвани като татуировка в България (а и не само), доста рядко говорят за принадлежност към древен магически орден. Твърде рядко. В тези случаи най-вероятно става въпрос за някаква група, организация с политическа цел, че дори и татуировки, правени в затвори, лагери, бригади. Така дядо ти се е заинтересовал от този човек, защото вероятно го познава, а има изискване за години, защото навремето татуировките не са били от най-културните и поощрявани прояви в обществото. Да не говорим, че "Т" може да е и стилистично обозначаване на мъжки полови органи - съвсем, съвсем например! Smile Не ми се обиждай, но най-добре е да чуеш обяснението на дядото, преди да изпаднеш в някаква мистификация!

Слагайте рационалността, преди романтизма, моля ви. Не всеки, който носи обърната пентаграма е сатанист!
http://occultroom.blogspot.com/
Dumnorix
MASTER
MASTER

ПисанеЗаглавие: Re: Буквата '' Т " на ръката - значение   17/10/2011, 01:30

Хаха ама пък член на древен магьоснически орден звучи по-яко от затворник, нали? ;р

И не само в България, ами и в световен мащаб древните магьоснически ордени са кът, да не кажа направо, че хич ги няма...
Cath
PRO
PRO

Брой мнения : 89

ПисанеЗаглавие: Re: Буквата '' Т " на ръката - значение   18/10/2011, 00:59

Е, хахха, определено звучи по-яко, спор няма! Laughing
http://occultroom.blogspot.com/
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Буквата '' Т " на ръката - значение